REKTÖR NAMIK AK ÖZEL YETENEK SINAVINDA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Spor Bilimleri Fakültesi özel yetenek sınavlarını yerinde inceledi.

Rektör Namık Ak'a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Muşmal ve Prof. Dr. Murat Ertekin, Genel Sekreter V. Doç. Dr. Ziyaeddin Kırboğa ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Fevzi Kılıçel de eşlik etti.

KMÜ Spor Salonunda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi Bölümlerine yerleşebilmek için ter döken öğrenciler, 24-27 Ağustos tarihleri arasında dört gün sürecek olan özel yetenek sınavlarında kıyasıya bir mücadele sergiliyorlar.

Sınav komitesinden sınavla ilgili bilgi alan Rektör Namık Ak, "Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen özel yetenek sınavlarında bu yıl 74'ü kız, 76'sı erkek olmak üzere toplam 150 aday mücadele edecek. Burada ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bütün aday öğrencilerimize başarılar diliyor, sonuçların herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Sınav alanında öğrencilerle de bir süre sohbet eden Rektör Namık Ak tüm adaylara başarı ve kolaylıklar diledi.

KMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı sonuçları 2 Eylül’de açıklanacak. Sınav hakkında ayrıntılı bilgiye https://kmu.edu.tr/sporbf adresinden ulaşılabilir.