Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’in Babalar Günü Mesajı

            Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No: 42               19.06.2009

Gözümüzde güçlü bir çınar olarak daima yerini koruyan ama içinde içli bir çocuk barındıran babalarımızın, hepimizin gönlünde özel bir yeri vardır. Doğumdan ölüme kadar hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız babalarımız, aile içinde üstlenmiş oldukları görev ve sorumluluklarını büyük bir özveriyle yerine getirmektedirler. Babalarımız maddi sorumlulukları üstlenmeleri yanında aile bağlarının güçlenmesi, çocuklarda güven duygusunun oluşması ve toplumsal yapımızın şekillenmesinde önemli bir rol oynamaktadırlar.

Milletimizin sahip olduğu köklü aile geleneğinde her zaman karşılıksız sevgi ve güvenin temsilcisi olan babalar, çocukları için ömürleri boyunca yol gösterici bir rol üstlenirler.
Babalar, evin her türlü sorumluluğunu başta eşi olmak üzere ailenin tüm fertleriyle paylaşıp, aile birlik ve dirliğini sağlamak adına çalışırlar. Babalar, toplumdaki sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapısının temel direğidirler.
Tecrübeleriyle ailesine yol gösteren, imkanlarını seferber ederek ailesinin önünü açan, bir ömür boyu maddi-manevi her türlü desteğini aile üyelerinin arkasında hissettiren babalarımız, her türlü saygıyı ve takdiri hak etmektedirler. Babalar gününde, babalarımıza vereceğimiz en güzel hediye de, onlara lâyık bir evlat olarak kendimizi yetiştirmek, onların yaşlılığında huzur içerisinde yaşamalarını sağlamaktır.
Bu anlamlı günün, babalarımıza ilgimizi, sevgimizi, saygımızı yansıtmak için güzel bir vesile olduğunu düşünüyorum. Şehitlerimizin bayrağa sarılı tabutuna kapanıp gözyaşı dökmeden "vatan sağ olsun" diyen sabır timsali şehit babalarına ve bütün babalara aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.