REKTÖR NAMIK AK'TAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Namık Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Milletimiz için zafer ayı olarak bilinen ağustos ayında Sultan Alparslan'ın zaferi ile Anadolu'nun kapılarını Türklere açan ve 26 Ağustos'ta 950. yıldönümünü kutladığımız Malazgirt Zaferi'nin ardından bugün de milletimizin yeniden dirilişini simgeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıldönümüne ulaşmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Aziz milletimizin vatanını, bayrağını ve istikbalini canı pahasına korumak amacıyla göstermiş olduğu direniş, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile birlikte üzerinde yaşadığımız toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğu tüm dünyaya kanıtlayan kalıcı ve kesin bir zafer haline gelmiştir.

Milletimizin yaşamış olduğu zorluklar ve imkansızlıklara rağmen içerisindeki vatan sevgisi ve bağımsızlık tutkusu ile vermiş olduğu bu mücadele aynı zamanda esaret altında yaşayan diğer dünya ülkelerine de ilham kaynağı olmuştur.

Tarih boyunca yaşadığımız coğrafya ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar bugün de farklı yollarla oynanmaya çalışılmakta, ülkemizin birliği ve beraberliğine kast etme çabaları halen sürmektedir. Millet olarak tarih boyunca sahip çıktığımız bağımsızlığımıza aynı inanç ve bağlılıkla sahip çıkmak bizlerin en büyük sorumluluğudur.

Bu vesileyle, bağımsızlığımızın kazanılmasında ve bu toprakların ilelebet Türk yurdu olarak kalmasında önemli bir dönüm noktası olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.”