KMÜ PROJE TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİNDEN AKAR MÜHENDİSLİĞE ZİYARET

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (PTTO) tarafından üniversite sanayi işbirliği kapsamında Akar Mühendislik firmasına teknik firma ziyareti gerçekleştirildi.

KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ertekin ve Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Selami Balcı'nın yanı sıra Koordinatör Yardımcılarının da eşlik ettiği ziyarete Firma Genel Müdürü Mustafa Akın ev sahipliği yaptı.

Ziyarette, Firma Genel Müdürü Mustafa Akın, üniversite sanayi işbirliği üzerine daha önce imzalanan protokol çerçevesinde firma ile KMÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ertekin ve Doç. Dr. Selami Balcı Yapılan çalışmalar hakkında özellikle salgın döneminde öğrencilerin uzaktan eğitimi sürecinde uygulamalı derslerde firma tarafından verilen katkıların ve yaz döneminde Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin staj yapabilmelerine imkan sağlayan firmaya teşekkürlerini iletti.

Üniversite sanayi işbirliği kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin gelecek dönemlerde de devam edeceğine dair değerlendirmenin ardından ziyaret son buldu.