REKTÖR NAMIK AK, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENİNE KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 30 Ağustos Zafer Bayramı faaliyetleri (etkinlikleri) kapsamında düzenlenen kutlama programına katıldı.

Kutlama programına Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Parkındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. İl protokolünün İsmet Paşa Caddesinde vatandaşlarla bayramlaşmasının ardından törenin ikinci bölümüne geçildi. İl Jandarma Komutanlığı tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapılması ve öğrencilerin 30 Ağustos temalı şiirlerin okunmasıyla devam eden program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajının okunmasının ardından geçit töreni ile tamamlandı.

Karaman Polisevinde düzenlenen tebrikat ve kabul töreninin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen kutlama programı sona erdi.