REKTÖR PROF. DR. NAMIK AK’TAN ADNAN MENDERES'İN VEFAT YILDÖNÜMÜ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, merhum Adnan Menderes’in vefatının 60. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Prof. Dr. Namık Ak yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizin kalkınma ve demokratikleşme sürecine önemli katkılar sağlamış, milletin gönlüne taht kurmuş ve milletin iradesiyle seçilmiş Başbakan Adnan Menderes 17 Eylül 1961’de idam edilmiştir. Bu elim hadise demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. Türkiye’nin demokrasi tarihine damga vuran değerli şahsiyetler, milletin adamları merhum Başbakan Menderes ve dava arkadaşları, ülkemize ve milletimize hizmetleriyle her zaman hayırla yad edilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi köklü bir tarihe sahip olan ülkemizin Başbakanını idam eden karanlık zihniyeti kınıyorum. Bilinsin ki, bu kutsal vatan toprakları üzerinde kirli emelleri olanlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Merhum Başbakan Menderes’e vefatının 60. yıl dönümünde Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Arif, asil, aziz, necip ve kahraman Türk Milletine başsağlığı diliyorum.”