YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERE YÖNELİK PROTOKOL İMZALANDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yabancılara ve yabancı uyruklu öğrencilere yönelik açılacak kurslarla ilgili işbirliği protokolü imzalandı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın  imzasıyla yürürlüğe giren protokol kapsamında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine bağlı Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARDİL) ile Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından ortak kurslar düzenlenecek.

Protokol, her iki kurumun iş birliğinde yabancılara ve yabancı uyruklu öğrencilere yönelik Türkçe ve yabancı dil kursları, sosyal uyum kursları ile genel ve mesleki kurslar düzenlenmesini ve söz konusu kurslara destek sağlanmasını amaçlıyor.

İmza töreninin ardından Rektör Namık Ak ve İl Müdürü Mehmet Çalışkan, protokolün hayırlı olması temennisinde bulunarak her iki kurum arasındaki iş birliğinin devam edeceğini söylediler.