REKTÖR NAMIK AK, ŞEHİT MUHAMMED ALİ MEVLÜT DÜNDAR ORTAOKULUNDA DÜZENLENEN PROGRAMA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Karaman Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar Ortaokulunda şehitler için düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı.

Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen programa Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve eşi Munise Işık, Belediye Başkan V. Bekir Küçüktürk, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, il protokolü ile davetliler katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan Karaman Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar Ortaokulu Müdürü Ayhan İncedal, okul hakkında davetlilere bilgi vererek okula katkıda bulunan isimlere teşekkür etti.

Müdür Ayhan İncedal'ın konuşmasının ardından söz alan Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar'ın annesi Gülten Dündar oğlunun adının bir eğitim yuvasında yaşatılmasından dolayı onur ve şeref duyduğunu belirtti.

Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve şehidin hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle devam eden programda Karamanlı Şair ve Yazar İbrahim Şaşma, Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar için yazdığı şiiri okudu.

Açılış konuşmaların ardından şehitler için Mevlid-i Şerif okunarak dua edildi. Okunan Mevlid-i Şerif sonrasında Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar Ortaokuluna katkıda bulunan kişilere protokol üyeleri tarafından plaket verilirken Vali Mehmet Alpaslan Işık, şehit annesi Gülten Dündar'a Muhammed Ali Mevlüt Dündar'ın karakalem ile yapılan resmini hediye etti.

Programın son bölümünde ise Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve protokol üyeleri Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar'ın fotoğraflarının ve özel eşyalarının yer aldığı şehitlik köşesi, kütüphane, zekâ oyunları ve 3-D robotik kodlama atölyelerinin açılışını gerçekleştirdi.