KMÜ’DE İNTİBAK (ORYANTASYON) EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde (KMÜ) eğitime yeni başlayan öğrenciler için düzenlenen İntibak (Oryantasyon) eğitimleri devam ediyor. 

2021-2022 yılı eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla Edebiyat ve Sağlık Bilimleri  Fakültesi öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen eğitimlerde Rektör Prof. Dr. Namık Ak, akademik personel ve öğrenciler ile bir araya geldi.

Öğrencilerin üniversite ve yerleşke yaşamına uyum sağlamalarını kolaylaştırmak amacıyla düzenlenen eğitimlerde öğrencilere ders içerikleri, derslere devam zorunluluğu, disiplin işleri, sınavlar, kredi ve burs işlemleri, koronavirüs hususunda alınan tedbirler ve uymaları gereken kurallar  hakkında önemli bilgiler aktarıldı.

"Sizler bu memleketin can damarı ve en önemli hazine kaynağısınız"

Rektör Namık Ak eğitim-öğretime başlayan tüm öğrencileri tebrik ederek, "İntibak (oryantasyon) eğitimlerini sizin üniversiteyi tanımanızı ve uyum sağlamanızı kolaylaştırmak adına düzenliyoruz. Hem hocalarınız hem de yönetim olarak hepimiz sizler için buradayız. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sadece bizim için de değil ülke için, vatan için, bayrak için yüksek ümitlerle bel bağladığımız önemli gençlersiniz. Bu memleketin can damarı ve en önemli hazine kaynağısınız. Sizler de ilerde seçeceğiniz meslekler ile bu vatana tüm sevginizle hizmet edeceksiniz." dedi. 

İntibak (Oryantasyon) eğitimleri öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olması temennileri ile sona erdi.