REKTÖR NAMIK AK '8. KONYA BİLİM FESTİVALİ' AÇILIŞINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, '8. Konya Bilim Festivali' açılışına katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Konya Bilim Festivaline, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOP Bölgesine dahil 8 ilin valileri, belediye başkanları ile 13 üniversitenin rektörü, protokol üyeleri, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yenilikçi, araştırmacı bireylerin yetişmesine destek olmak ve bilimi toplumun her kesimine sevdirmek amacıyla 8'inci kez kapılarını açan festivalin bu yıl ki teması 'nasıl yapılır', 'nasıl çalışır' olarak belirlendi.

ASELSAN, BAYKAR, ROKETSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK gibi Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi ve bilim-teknoloji kuruluşlarının da yer aldığı festivalde Atak helikopteri, Gökbey, İnsansız Hava Aracı (İHA) Bayraktar ile TÜMOSAN Zırhlı Personel Taşıyıcısı da katılımcıların beğenisine sunuldu.

Rektör Prof. Dr. Namık Ak, 100'ün üzerinde bilimsel etkinlik, yarışma, simülatörler, doğa ve tarım, robotik ve kodlama, teknoloji ve tasarım, uzay ve havacılık gibi alanlarda gerçekleştirilen atölyeleri gezerek bilimsel keşif sürecine aktif bir şekilde dahil oldu.

7-10 Ekim 2021 tarihleri arasında dört gün sürecek olan festival, her gün 11.00-18.00 saatleri arasında gezilebilecek.