KMÜ BİLTEM LABORATUVARLARI ULUSLARARASI AKREDİTASYON SERTİFİKASINI ALDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (KMÜ BİLTEM) laboratuvarları uluslararası akreditasyon sertifikasını aldı.

KMÜ BİLTEM, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından yapılan denetimler sonucunda TS EN ISO/IEC 17025:2017 standardına göre akredite edildi.

2020 yılı aralık ayında TÜRKAK'a akredite başvurusunda bulunan BİLTEM, sert kabuklu meyveler ve ürünleri, su, bisküvi, tahıllar, baklagiller ve yan ürünleri, buğday unu, çikolata, kokolin, meyve ve sebze suları ürünleri olmak üzere üzerinde 10 ayrı parametrede ölçüm belirsizliği ve yeterlik testlerini tamamlayarak uluslararası yetkinlik belgesini aldı.

Akredite Sertifikasının onaylanmasının ardından BİLTEM Müdür V. Prof. Dr. Oktay Talaz ve BİLTEM akademik ve idari personeli Rektör Prof. Dr. Namık Ak'ı katılımıyla bir sertifika programı tertip etti. Senato Odası'nda gerçekleşen programda BİLTEM Müdürü Prof. Dr. Oktay Talaz akreditasyon sertifikasını Rektör Namık Ak'ın elinden aldı.

Programda konuşan Rektör Namık Ak, "KMÜ BİLTEM bünyesinde faaliyet gösteren laboratuvarlarımız almış oldukları uluslararası yetkinlik belgesi ile önemli bir başarıya imza atmıştır. İnşallah önümüzdeki süreçte çok daha büyük başarılar elde edeceğiz. BİLTEM'de görev yapan akademik ve idari tüm personellerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.