REKTÖR NAMIK AK’TAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, muhtarlar günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “1829 yılından günümüze kadar varlığını sürdüren Muhtarlık kurumu, tarihin hiçbir döneminde önemini yitirmemiştir. Demokrasinin ilk adımı, vatandaşların çaldığı ilk kapı olan muhtarlarımız, yerel yönetimlerin önemli bir parçasıdır. İster şehrin en uzağında küçük bir köyde yaşayın, isterseniz nüfusu neredeyse bir şehir kadar kalabalık olan bir mahallede yaşayın muhtarlarımız bir şekilde hayatımıza temas etmektedir.

Hizmet ettikleri mahalle ve köylerde vatandaşların taleplerini ilgili kurum ve kuruluşlara aktarmanın yanı sıra, sağlık, eğitim, asayiş gibi birçok alanda hizmet veren muhtarlarımız, görev yaptıkları yerlerde devletin temsilcileridir. Muhtarlarımız vatandaş ile kurumlar arasında köprü olan kamu görevlileridir.

Son yıllarda muhtarlarımızın hizmet standartları artırılmış ve millete hizmet etme noktasında bir çok imkana sahip olmuşlardır. Bunun en önemli nişanesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği önemdir.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimize fedakarca hizmet eden tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”