TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI ZİRVESİ VE SERGİSİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve Sergisi programına katıldı.

Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve Sergisi, Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde KOSGEB, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) destekleri ile Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesi ve Sergisi programına Rektör Prof. Dr. Namık Ak'ın yanı sıra Konya Valisi Vahdettin Özkan, Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Girişimci İş adamları Vakfı (GİV) Genel Başkanı Mehmet Koç, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Girişimci İş adamları (GİV) Konya Şube Başkanı Fatih Ceylan, oda başkanları, işadamları ve öğrenciler katıldı.

'Uluslararası Girişimcilik ve İnovasyon Araştırmaları Kongresi (UGİAK)' 'Yeni Trendler ve Dijital Dönüşüm' ana teması ile düzenlenen Türkiye Girişimci Buluşması Zirvesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video mesaj gönderdi.

"Girişimcilik ve yenilikçilik milletimizin özünde var"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gerekli altyapıyı, eğitimi, imkanı sunduğumuzda milletimizin her ferdinin girişimcilik ve yenilikçilik konusunda son derece üretken olabildiğini biliyoruz. Küresel yönetim ve ekonomi sisteminde köklü bir değişimin yaşanmaya başladığı şu dönemde bu hasletimiz önümüze çok büyük fırsatlar getiriyor. Geçtiğimiz 19 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısı üzerinde, 2023 hedeflerimize ulaşarak ve ardından 2053 vizyonumuzu hayata geçirerek bu fırsatları değerlendirmenin gayreti içindeyiz. Girişimcilik Ödülleri'ne layık görülen iş insanlarımızı tebrik ediyorum. Bu yıl fikirden-girişime teması ile yapılan zirveye, görüşleri, değerlendirmeleri, birikimleri, ürünleri ile katkı veren tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyor, zirvenin girişimciler, ekonomi ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

Girişimcilerin bilgilendirilmesi, fikir ve ürünlerinin ulusal ve uluslararası yatırımcılarla bir araya getirilmesi, ödüllendirilmesi ve ticarileştirilmesine katkıda bulunulması, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturulması, tecrübe paylaşımı ile birlikte üniversite, sanayi ve kamu işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen programda çeşitli başlıklarda oturumlar, B2B görüşmeler, girişimcilere yönelik eğitimler ve kongreler düzenlendi.

KMÜ Rektörü Namık Ak açılışın ardından Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, GİV Genel Başkanı Mehmet Koç, ve TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu'na hediye takdiminde bulunarak programdan ayrıldı.