REKTÖR NAMIK AK'TAN 10 KASIM MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Namık Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Devletimizin düşman kuvvetleri tarafından parçalanarak paylaşılmak istendiği zorlu dönemlerde arif, asil, aziz, necip ve kahraman milletimizin bağımsızlık mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal'in ve Kuva-yı Milliye'nin mücadele ruhu, ebediyen sürecek olan vatan sevgimizin en anlamlı örneklerinden birisi olmuştur.

Tarih boyunca emperyalist devletlerin tehditlerine ve saldırılarına maruz kalan vatan topraklarımızda yüz yıl önce hiçbir zorluk karşısında yılmayan, yokluk içerisinde elde olan imkânları kullanarak tek vücut halinde seferber olan milletimiz, bugün de aynı ruh ve kararlılıkla vatanına, bayrağına ve devletine olan bağlılığını sürdürmektedir.

Genç, yaşlı, kadın, erkek demeden milletinin her bir ferdine sonsuz bir güven duyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onunla birlikte vatan uğruna mücadele veren silah arkadaşlarının yanı sıra aziz şehitlerimiz ve kahraman ecdadımızın emaneti olan devletimizin ilelebet bağımsız ve güçlü kalabilmesi için bizlere büyük bir sorumluluklar düşmektedir. Özellikle gençlerimizin geçmişten aldığımız gücün farkında olarak geleceğe umutla bakabilmeleri ve muhtaç oldukları kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut olduğunu bilerek güçlü Türkiye hedefine doğru emin adımlarla ilerlemeleri en büyük temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle şahsım ve üniversitemiz adına başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi de şükran ve minnetle yâd ediyorum."