REKTÖR AK 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMLARINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ( KMÜ ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83'üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliklere katıldı.

Cumhuriyet Parkı’nda başlayan anma programına Vali Mehmet Alpaslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, il protokolü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen anma programının ardından il protokolü, Piri Reis Kültür Merkezinde düzenlenen anma programına katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Başarı Koleji Müdür Yardımcısı Mustafa Onur Tandoğan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Başarı Koleji öğrencileri tarafından okunan şiirler, oratoryo gösterisi ve türkülerin seslendirilmesinin ardından program, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.