REKTÖR NAMIK AK’TAN 24 KASIM MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Namık Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimizin yüksek ümitlerle bel bağladığı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim öğretim hayatına ilk adımlarını attığı yıllardan itibaren özveri ile mesleklerini icra eden öğretmenlerimiz toplumumuzun gönlünde ayrı bir öneme sahip olan nadide şahsiyetlerdir.

Çocuklarımızın akademik gelişimlerini destekleyen eğitici bilgilerin yanı sıra onlara milli ve manevi değerlerimizi, kültürümüzü öğreten öğretmenlerimiz, toplumumuzun en fedakâr ve en saygın meslek grubunda yer almaktadırlar. Yalnızca çocuklarımızın değil bizlerin yetişmesinde de büyük emekleri olan öğretmenlerimiz toplumsal değerlerimizin nesilden nesile aktarılmasında da büyük bir sorumluluk taşımaktadırlar.

Ailemizin ardından hayatımıza girerek bizlere rehber olan öğretmenlerimiz, sevgi, saygı ve şefkatleri ile kalplerimize dokunarak, ömrümüz boyunca izleri silinmeyecek bir değere sahip olurlar. Öğretmenlerimizin, çocukluk çağımızdan itibaren hayatımıza yapmış oldukları o değerli dokunuşları bize ömür boyunca kılavuzluk eder, kişiliğimizin oluşmasında bizlere katkı sunar.

Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle ebediyete irtihal eden ve görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın ‘Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.”