KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ULUSLARARASI YARIŞMADA 9 MADALYA, 1 KUPA

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencileri, ‘2. Antalya Uluslararası Gastronomi Festivali’den 9 madalya, 1 kupa ile döndüler.

37 ülkeden çok sayıda üniversitenin katıldığı 2. Antalya Uluslararası Gastronomi Festivali’den büyük bir başarı ile dönen öğrenciler KMÜ'nün adını en iyi ikinci üniversite olarak dünyaya duyurdu. Başarının mimarı öğrenciler, Karaman’a dönmelerinin ardından Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Mercan, Dr. Öğr. Üyesi Kübra Aktaş, Öğr. Gör. Zeynep Çınar ve Öğr. Gör. Dr. Ali Şen eşliğinde Rektör Namık Ak'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Öğr. Gör. Dr. Ali Şen’den festival hakkında bilgi alan Rektör Namık Ak, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Öğr. Gör. Dr. Ali Şen, yarışma ile ilgili şunları söyledi: "Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması olarak adlandırılan 2. Antalya Uluslararası Gastronomi Festivali'nde KMÜ en iyi ikinci üniversite ödülüne layık görüldü. Dünya Şefler Dernekleri Birliği (World Assocıatıon Of Chefs Socıetıes) eski başkanının da jüri üyesi olduğu yarışmada öğrencilerimiz yapmış oldukları ‘Tatlı Tabağı’ ile 1 altın madalya, ‘Modern Türk Mutfağı ve Dünya Mutfakları’ kategorisinde 4 gümüş madalya, ‘Dünya Üniversitelerarası Ana Yemek’ kategorisinde ise 4 bronz olmak üzere; toplamda 9 madalya ve 1 kupa ile Karaman'a döndük." dedi.

"KMÜ, adını her alanda dünyaya duyurmaya devam ediyor"

Rektör Namık Ak ise, "Üniversitemiz bilimsel çalışmaların yanı sıra sanat, kültür ve spor alanlarında da isminden söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak gastronomi alanında elde edilen başarı da bunun bir göstergesi oldu.  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimiz ile Aşçılık Programı öğrencilerimizin '2. Antalya Uluslararası Gastronomi Festivali'nde hem KMÜ'nün hem de şehrimizin adını dünyaya duyurması bizler için çok iftihar edici bir durum. Karaman'ın yöresel yemekleri ile yarışmaya katılan ve büyük bir başarı ile şehrimize dönen öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.   

Ziyaret, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Mercan'ın ödülü Rektör Namık Ak'a takdim etmesinin ardından ile sona erdi.