REKTÖR NAMIK AK, YEŞİLAY STANDINI ZİYARET ETTİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu standını ziyaret etti.

KMÜ bünyesinde faaliyet gösteren Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu, üniversite yerleşkesinde stant açarak öğrencileri Yeşilay’ın faaliyetleri hakkında bilgilendirdi.

Rektör Namık Ak’ın yanı sıra, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Odabaş ve Yeşilay Karaman Şube Başkanı İhsan Duru standı ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Rektör Namık Ak ziyarette Yeşilay için kendi üyeliğini de oluşturarak öğrencilere de Yeşilay’a üye olmaları konusunda çağrıda bulundu.

“Gençlerimizin beden ve ruh sağlığını korumak ortak hedefimiz olmalı”

Rektör Namık Ak ziyarette şunları söyledi: “Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğunun faaliyetleri arasında da yer alan sigara, alkol ve madde bağımlılığı gibi gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklarla mücadele etmek hepimizin sorumlulukları arasında yer alıyor. Gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla karşısında durarak, milli kültürümüze bağlı nesiller yetiştirmeyi hedeflemeliyiz. Bu amaçla kurulan topluluğumuzu tebrik ediyor, çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.