KMÜ ÖĞRENCİ TOPLULUKLARINDAN ÖRNEK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrenci toplulukları yeni eğitim-öğretim döneminde de sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor.

KMÜ bünyesinde yer alan Doğu Batı Öğrenci Topluluğu, Engelsiz Üniversite Öğrenci Topluluğu, Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu, İlim Hikmet ve Marifet Öğrenci Topluluğu, İnsan Hak ve Hürriyetleri Öğrenci Topluluğu, Karaman Tıp Araştırma Bilimsel Öğrenci Topluluğu, Kudüs Akademisi Öğrenci Topluluğu, Sosyoloji Öğrenci Topluluğu, Tefani Fayda ve Farkındalık Öğrenci Topluluğu ve Yedi Hilal Öğrenci Topluluğu tarafından kermes düzenlendi.

KMÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı fuaye alanında düzenlenen kermese KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Vali Yardımcısı Kamuran Mustafa Ballı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dursun Odabaş ve Prof. Dr. Hüseyin Muşmal, Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Aslan, üniversite personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.

KMÜ Öğrencileri Kermesten Elde Ettikleri Geliri İhtiyaç Sahipleri İle Buluşturdu

Öğrenciler kermeste kendi elleriyle hazırladıkları birbirinden farklı lezzeti satışa çıkararak elde ettikleri geliri Hatay Reyhanlı'daki yetim çocukların ihtiyaçları için kullandılar. Öğrenci Toplulukları içerisinden bir grup gönüllü öğrenci, kermesten elde ettikleri gelir ile aldıkları kışlık kıyafet ve ayakkabıları Hatay Reyhanlı'daki yetim çocuklarla buluşturdu. Yetim çocuklarla bir gün boyunca vakit geçiren öğrenciler, çocukların gözlerindeki sevinci görmenin her şeye değdiğini belirterek; destek olan, katkı veren herkese çok teşekkür ettiler.

"Öğrencilerimizi duyarlılıkları için gönülden tebrik ediyorum"

KMÜ Rektörü Namık Ak, öğrenci topluluklarının birlik beraberlik içerisinde böyle bir organizasyonda buluşmalarının mutluluk verici olduğuna dikkat çekerek, "Öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra böylesine anlamlı bir etkinlikte bir araya gelmeleri üniversitemiz ve bizler açısında büyük önem arz ediyor. Bu soğuk kış gününde yetim çocukların elinden tutabilmek, onlara bir nebze olsun yardımcı olmak hepimizin insanlık görevidir. Öğrencilerimizi duyarlılıkları için gönülden tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyorum." dedi.