REKTÖR GAVGALI'DAN FAKÜLTE ZİYARETLERİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, eğitim-öğretimde kalitenin daha da yükseltilebilmesi için gereken çalışmaların yapılacağını belirtti.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Münir Oktay ile birlikte İslami İlimler Fakültesini ziyaret ederek akademisyenlerle bir araya geldi. Dekan V. Prof. Dr. İbrahim Coşkun'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Rektör Gavgalı, ayrıca fakülte hocalarıyla bilimsel çalışmalar ve eğitim-öğretim faaliyetleriyle ilgili istişarelerde bulundu.

Daha sonra Spor Bilimleri Fakültesine geçen Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Dekan Prof. Dr. Sefa Lök ve akademisyenlerle buluştu. Toplantıda, bugüne kadar ulusal ve uluslararası müsabakalarda büyük başarılar elde eden çok sayıda milli sporcunun yetiştiği fakültenin çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

"Eğitim öğretimde kaliteyi daha da artırmak için çalışacağız"

Ziyaretlerde önemli mesajlar veren Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, tüm akademik ve idari personelle birlikte üniversitenin bugüne kadar elde ettiği başarı çıtasını daha da yukarıya çıkarmanın gayretinde olacaklarını belirtti. KMÜ'nün yaklaşık 20 bin öğrencisi ve güçlü akademik ve idari kadrosuyla büyük bir aile olduğunu ifade eden Gavgalı, "Üniversiteler bulundukları şehirlerin gelişimi noktasında lokomotif görevini üstlenen çok önemli kurumlardır. Biz de bunun bilincinde olarak Karaman’ın ve ülkemizin her alanda gelişimine ve büyümesine katkı vermek için gece-gündüz demeden çalışacağız. Geleceğimizin teminatı sevgili gençlerin donanımlı bireyler olarak yetişmesi bizler için çok önemlidir. Bu bakımdan bilimsel çalışmalarla birlikte eğitim öğretimde kalitenin daha da yükseltilmesi için gereken çalışmaları yapacağız" dedi.