PROF. DR. SABRİ GÖKMEN’E TEBRİK ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No:169     03.10.2012
 
 
 
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine Prof. Dr. Sabri Gökmen’in, yeniden rektör olarak atanmasının ardından tebrik ziyaretleri gerçekleştirildi.
 
Prof. Dr. Sabri Gökmen’e üniversitenin akademik ve idari personelinin yanı sıra, Karaman’da bulunan kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de tebrik ziyaretlerinde bulundu.
 
Üniversitenin Edebiyat, Kamil Özdağ Fen, İktisadi ve İdari Bilimler ile Mühendislik Fakültelerinin dekanları; Sağlık Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu,Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulları müdürleri ve öğretim elemanları Prof. Dr. Sabri Gökmen’e tebrik ziyareti gerçekleştirdiler.
 
Ayrıca üniversitenin Öğrenci İşleri, Personel, Kütüphane ve Dokümantasyon, Strateji Geliştirme, İdari ve Mali İşler, Bilgi İşlem, Yapı İşleri ve Teknik, Sağlık, Kültür ve Spor Daire başkanları ile şube müdürleri Rektör Gökmen’i makamında ziyaret ettiler. Üniversite öğrencilerini temsilen Öğrenci Konseyi Başkanı Emre Ökkeş Soydemir, Prof. Dr. Sabri Gökmen’i tebrik etti.
 
Karaman’daki kamu kuruluşlarının temsilcileri de Prof. Dr. Sabri Gökmen’e tebrik ziyaretlerinde bulundu. Vali yardımcısı Erkan İsa Erat, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsamettin Bayram, İl Sağlık Müdürü Nuriye Ulu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Öztiryaki, İl Gençlik ve Spor Müdürü Kasım Aydoğdu,  Karaman Huzurevi Müdürü Abidin Sever,  Halk Eğitim Müdürü Abdullah Bayrak, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Enver Yazıbaşı, Öğretmenevi Müdürü Ömer Karakışla,Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mühendisi Celal Tan  Gökmen’i ziyaret ederek başarılarının devamını dilediler.
 
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Ertuğrul ve beraberindeki heyet de Rektör Gökmen’i ziyaret etti.
 
Karaman’ın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Toktay, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Arı, Eğitim Bir-Sen Başkanı Yunus Özdemir, SEKASAR Vakfı Başkanı Musa Topçu, KAİMDER (Karaman İmam Hatipliler Derneği) Başkanı Tevfik Baran, Prof. Dr. Sabri Gökmen’i ziyaret ederek, iyi dilekli temennilerini ilettiler.
 
Rektör Gökmen, Karaman’da faaliyet gösteren bazı özel sektör kuruluşlarının temsilcilerini de konuk etti.  İş Bankası Müdürü Erdal Sarıgül, Uğur Dershaneleri Kurucusu Ali Konukseven, BİFA A.Ş. Kurucusu Yılmaz Babaoğlu, ING Bank Müdürü Remzi Gülseven, Azra Bisküvi’yi temsilen Ömer İnekçioğlu ve Abdülmecit Çelik, KOM Gıda Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz, Türk Telekom Müdürü Mehmet Olcar, Özel Gevher Hatun İlköğretim Okulu Müdürü Tanju Yıldırım Prof. Dr. Sabri Gökmen’i ziyaret edenler arasında yer aldı.
 
Medya kuruluşlarından İHA Haber Ajansı ve KGRT temsilcileri Prof. Dr. Sabri Gökmen’i ziyaret ederek, yeni dönem çalışmaları hakkında bilgi aldılar.
 
Rektör Gökmen, kendisini tebrik için gelen tüm konuklarına teşekkür ederek, “Üniversite olmak için zamana ihtiyaç vardır. Bizler de tüm çalışma arkadaşlarımızın çabası, kamu ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ve Karaman halkının desteğiyle şehrimizin lokomotifi olma özelliğini sürdüreceğiz.” dedi.