KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’in Gaziler Günü Mesajı

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No: 53               18.09.2009

Türk ulusu için "şehitler nurlanmış" ve "gaziler onurlanmış" insanlardır. Şehitlik ve gazilik onuru için her Türk’ün vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı ve kutsal değerleri için savaşmasının, vazgeçilmez bir anlamı ve önemi vardır.

Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen "Kurtuluş Savaşı"nda yaşamıştır. Her biri destan oluşturan şehit ve gazilerimiz, birer onur abidemizdir. Onların mücadelesi, başarısı ve fedakârlıkları yolumuzu çizmiş ve aydınlatmıştır.
Türk ulusunun hafızasına kazınan gazilerimizin isimleri, zamanın unutkanlığına uğramaksızın sonsuza kadar yaşayacak ve karşılaştığımız tüm olumsuzluklarla mücadelede bizlere güç vermeye devam edecektir.
Gazilerimizin ve aziz şehitlerimizin yakınları da, milletimiz için en kıymetli emanetlerdir.
Türk vatanının bölünmez bütünlüğü, millî birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda girişilen mücadelelerde, şehit ve gazilerimizin fedakarlık ve kahramanlıkları hafızalarımızdan silinmeyecektir ve Türk Milleti, onlara olan vefa borcunu hiçbir zaman unutmayacaktır.
Millet olarak, birlik ve beraberlik içinde bağımsız ve hür yaşamamızın aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci ile; başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, değerli ailelerine ve yüce ulusumuza saygılar sunuyorum.