KMÜ ANAOKULU İTFAİYE İLE TANIŞTI

 Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No:190     02.11.2012


Karaman İtfaiyesi, üniversitenin en minik öğrencilerini konuk etti. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Anaokulunun 3-6 yaş arasındaki öğrencileri, itfaiye erleriyle tanıştı. 

İtfaiye erlerinin kıyafetlerini giyerek büyüdüklerinde itfaiyeciler gibi kahraman olmak istediklerini söyleyen minik öğrencilerin meraklı sorularını, itfaiye erleri özenle cevapladı. 

İtfaiye Eğitim Çavuşu Mehmet Kumlu itfaiyecilerin ne yaptığı ve nasıl çalıştığı hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Kumlu, öğrencilere itfaiyecilerin yangın söndürdüğü, kaza geçirenlere yardım ettikleri, gerektiğinde bir yerde sıkışıp mahsur kalan kişileri kurtardıkları ve yangın durumunda telefondan 110 numaralarını arayabileceklerini söyledi. 

KMÜ Anaokulu öğrencileri, bir sonraki hafta üniversitenin spor merkezini gezecekler ve spor branşları hakkında öğretim üyelerinden bilgi alacaklar. 

KMÜ Anaokulunda 3-6 yaş arası çocuklar öğrenim görüyor ve sadece üniversite personeli değil, tüm Karaman halkının çocukları kayıt yaptırabiliyor. Üniversite yerleşkesinin girişinde kurulan Anaokulunda uzmanlık alanı çocuk gelişimi olan öğretim elemanları her gün farklı konularda çocuklarla etkinlik yapıyor. KMÜ Anaokulu yaz ayları da dahil 08.00-17.00 saatleri arasında açık bulunuyor.