KMÜ ÖĞRENCİSİ SÜMEYYE SEZER: “HEDEFİM OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU”

Türkiye Güreş Şampiyonasında altın madalya kazanan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencisi Sümeyye Sezer en büyük hedefim “Olimpiyat şampiyonu olmak.” dedi. 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Sümeyye Sezer, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Güreş Şampiyonasında altın madalya kazandı. 

Gençler kategorisinde Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya Üçüncülüğü de bulunan milli güreşçi Sümeyye Sezer başarılarına bir yenisini daha ekledi.

 

12-16 Aralık 2012 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen şampiyonada 48 kg bayanlar kategorisinde mücadele eden Sümeyye Sezer, rakibi Büşra Kenger’i yenerek kendi kilosunda Türkiye Şampiyonu oldu. 

KMÜ öğrencisi Sümeyye Sezer gelecek planlarını ve hedeflerini paylaştı. Sezer; öncelikli hedefinin 2013 yılında yapılacak Akdeniz Oyunları, Üniversite Oyunları ve Avrupa Şampiyonasında iyi dereceler elde etmek olduğunu söyledi. 2016 yılında Brezilya’da düzenlenecek olimpiyatlara katılabilmeyi çok istediğini vurgulayan Sümeyye Sezer, “En büyük hedefim olimpiyat şampiyonu olmak.” dedi. 

Sezer, başarı sağlamasında her türlü olanağı sağlayan ve kendisine emek veren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndaki tüm hocalarına teşekkür etti.