KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen TRT FM Radyo Kanalında Konuştu

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bildirisi No: 59               19.10.2009

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Sabri Gökmen, 17 Ekim Cuma günü saat 17.30’da TRT-FM canlı radyo programında üniversite ve Karaman’da yapılacak olan Elma Sempozyumu ile ilgili konuşma yaptı.

Üniversitenin sosyokültürel faaliyetleri ve Karaman’ın tanıtımında önemli bir rolü üstlenecek olan Elma Sempozyumu hakkında KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’in yaptığı açıklamalar, TRT-FM Çukurova Radyosu’nun yayın yaptığı 10 ayrı il merkezinde ve ilçelerinde çok sayıda vatandaş tarafından izlendi.

Türkiye’de en çok elma üretim kapasitesine sahip olan Karaman şehri ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin düzenlediği Ulusal Elma Sempozyumunun tanıtımı için talepte bulunan TRT-FM Çukurova Radyosu Program yapımcısı Murat Balsızan’ın verdiği bilgilere göre; TRT-FM radyo programı, Mersin merkez olmak üzere Karaman, Konya, Mersin, Hatay, İskenderun, Aksaray, Adana, Kahramanmaraş, Kırşehir gibi bir çok ilde ve çevre ilçelerinde yayınlanıyor.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen; tarım ve sanayi şehri olan Karaman’ın elma üretiminde önemli bir potansiyele sahip olduğunu, doğru projeler üretilmesi durumunda şehrimizin önümüzdeki yıllarda Türkiye’de önemli atılımlar yapabileceğine inandığını ifade etti. Sempozyumun, elma başta olmak üzere Karaman’ın değişik yönlerden tanıtılmasını sağlayacağını, Karaman’ın tanıtılması ve elma üretimi konusunda etkili bilimsel çalışmalar yapılması konusunda üniversite olarak her türlü gayreti göstereceklerini belirterek, “sempozyumun ülkemiz ve Karaman’ımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

1. Ulusal Elma Sempozyumunun programı ile ilgili bilgilere, üniversitenin web sayfasından ve  webwww.meyve.gen.tr adreslerinden ulaşılabiliyor. KMÜ Rektörünün konuşması Karaman Merkezde TRT-FM 106.5 Radyo-4 frekansından ve Hadim ilçesi çevrelerinde de TRT-FM 88 frekansından canlı yayında izlendi.