KMÜ’DE HİKÂYE VE FOTOĞRAF YARIŞMALARI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen fotoğraf ve hikâye yarışmaları sonuçlandı.

Üniversitenin öğrenci ve personelinin katıldığı Ödüllü Amatör Fotoğraf Yarışmasında 232 fotoğraf değerlendirildi. Yarışmada birinciliği Kamil Özdağ Fen Fakültesi öğrencisi Halil Kaya elde etti. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Şadiye Uykusuz ikinci, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sekreteri Süleyman Tuncel de üçüncü oldu.  Yarışmada 10 kişi ise mansiyon kazandı.

17 eserin yarıştığı Ödüllü Hikâye Yarışmasında ipi KMÜ Edebiyat Fakültesi öğrencileri göğüsledi. “Koca Çınar” isimli eseriyle Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 3. sınıf öğrencisi Mustafa İlhan Erten birinci oldu. Fakültenin Tarih Bölümü 1. sınıf öğrencisi Ümran Sönmez “Masum Bilyeler” adlı hikâyesiyle ikinciliği elde etti. Üçüncülüğü  “Dua” isimli eseriyle Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 4. sınıf öğrencisi Murat Güzel kazandı.

Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri, yapılan törenle KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım ve KMÜ Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Şahin tarafından verildi.