ERMENEK MESLEK YÜKSEKOKULUNDA MEZUNİYET SEVİNCİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Ermenek Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni yapıldı.

28-29 Mayıs 2013 tarihleri arasında 2012-2013 akademik yılı “1. Turkuaz Şenliği ve Mezuniyet Törenleri” adı altında gerçekleştirilen etkinliğe KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Ermenek Kaymakamı Hüseyin Sayın, Ermenek Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ali Can, yüksekokulun akademik ve idari personeli, Ermenek halkı ve öğrenci aileleri katıldı.

Etkinliğin ilk gününde pilav, kavurma, tatlı ve ayran ikramından sonra mehteran ve ata sporu gösterisi, canlı müzik performansları, bilek güreşi, halat çekme, yoğurt yedirme, kareoke, balon patlatma ve çuval yarışmaları yapıldı.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilirken Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi genelinde düzenlenen masa tenisi turnuvasında üniversite birincisi olan Okan Uzunoğlu’na ve voleybol turnuvasında ikincilik elde eden yüksekokul takımı sporcularına KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen tarafından kupa ve madalyaları verildi.

İkinci gün gerçekleştirilen Ermenek Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni ise renkli görüntülere sahne oldu. Bilgisayar Programcılığı, Elektrik, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile Sağlık Kurumları İşletmeciliği programlarından mezun olan toplam 231 öğrenci yüksekokul bahçesinde izleyenleri selamlayarak geçit yaptı.

Mezuniyet törenlerinin olmazsa olmazı kep atma anı, ailelere ve öğrencilere keyifli anlar yaşattı. Kep atma töreninin ardından yüksekokul öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisiyle mezuniyet sona erdi.