KAZIM KARABEKİR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni 31 Mayıs 2013 Cuma günü yapıldı. Yüksekokulda gerçekleştirilen törene KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Kazım Karabekir Kaymakamı Mehmet Uslu, Garnizon Komutanı Bilal Saltalı, Belediye Başkanı Mustafa Kol, KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Şahin, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar, üniversitenin akademik ve idari personeli, mezunlar ve aileleri katıldı.

Geleneksel Pilav Şenliği ve Mezuniyet Töreni adı altında gerçekleştirilen etkinliklerde gün boyunca sac böreği ve pilav ikramı, yarışma ve gösteriler, müzik ve eğlence programları yer aldı.

Mezuniyet töreni, mezunların tören alanında yerlerini almasıyla başladı. Törende ilk sözü alan Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu öğrenci temsilcisi Harun Olcay, üniversitelerin zihinleri aydınlatma yeri olduğuna vurgu yaptı. “İnsanda beyin neyse toplumda da üniversite odur.” diyen Olcay, üniversitelerin sadece meslek kazandıran değil, özgün bireyler yetiştiren kurumlar olduğuna dikkat çekti. Olcay, kendilerine emek veren tüm öğretim elemanlarına teşekkür ederek “Aldığımız eğitimle ülkemizin gücüne güç katacağız.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar: “2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılından İtibaren Yeni Binamızda Hizmet Vereceğiz”

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar, konuşmasında Yüksekokul hakkında katılımcılara bilgi verdi. Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunun ilk kez 1995-1996 yılında iki programa aldığı 150 öğrenciyle eğitim-öğretime başladığını kaydeden Öğr. Gör. Pınar, 2012-2013 dönemi itibariyle yüksekokulda 308 öğrencinin eğitim gördüğünü, düzenlenen törenle bunların 100’ünün mezun olacağını belirtti. Öğr. Gör. Pınar, 2012’de açılan Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama programı ile 2013’te açılan Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Çağrı Merkezi Hizmetleri programlarıyla birlikte Yüksekokulda beş programın mevcut olduğunu dile getirdi. Kurulduğu yıl üç öğretim elemanına sahip Yüksekokulun bugün dokuz öğretim elemanının bulunduğunu söyleyen Öğr. Gör. Pınar, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunun 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren yeni binasında hizmet vereceğini ve yeni dönemde öğrenci sayısının 500-550 civarında olacağını sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Sabri Gökmen: “Mutlu Günleriniz Güneş Işınları Kadar Uzun Ve Mutsuz Günleriniz Nisan Yağmurları Kadar Kısa Olsun”

Törende konuşan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen ise “Eğitim ve öğretimde, araştırma ve bilgi üretmede dünya standartlarını yakalama hedefinde olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, ülkemize nitelikli elemanlar yetiştirmek ve bölgemize her yönden katkı sunmak yönünde emin adımlarla ilerlemektedir.” dedi.

Prof. Dr. Gökmen, öğrenci velilerine seslenerek “Bugünün en mutlu ve gururlu insanları değerli velilerimizdir. Onlar her türlü fedakarlığı yaparak çocuklarının eğitimine destek vermiş, her türlü sıkıntılı anlarında çocuklarının yanlarında olmuşlardır. Kendilerini yürekten kutluyor, mutluluklarının ömür boyu devam etmesini diliyorum.” şeklinde konuştu. Mezunları da kutlayan Prof. Dr. Gökmen, “Bugün alacağınız diplomalar, sizin her şeyi bildiğiniz anlamına gelmiyor, karşılaşacaklarınıza hazır olduğunuz anlamına geliyor. Çünkü bilgi sahibi olmak değil, bilgiyi kullanmak önemlidir.“ dedi. Prof. Dr. Gökmen konuşmasına şöyle devam etti: “Her bitiş yeni bir başlangıçtır. Bu süreç yeni heyecanların yanı sıra yeni güçlükleri de barındırmaktadır. Engellerle dolu bir döneme adım atıyorsunuz. Ama bu engeller sizi ümitsizliğe düşürmemelidir. Eğer inanır, hedefinizi iyi belirler, çok çalışır ve vazgeçmezseniz kesinlikle başarılı olursunuz.” Prof. Dr. Gökmen sözlerini şöyle tamamladı: “Dilerim ki mutlu günleriniz güneş ışınları kadar uzun ve mutsuz günleriniz nisan yağmurları kadar kısa olsun.”

Tören, etkinliğe destek veren Kazım Karabekir Belediyesine ve Elvan Kız Öğrenci Yurduna plaket takdim edilmesiyle sürdü. Ardından Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunu dereceyle bitiren öğrencilere başarı belgeleri verildi. Okulu birincilikle bitiren Ayşe Şen’e belgesini KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, ikinci Makbule Çapan’a Kazım Karabekir Kaymakamı Mehmet Uslu ve üçüncü Seçil Sarı’ya Belediye Başkanı Mustafa Kol belgesini takdim etti. Sonrasında okul birincisi Ayşe Şen, mezuniyet kütüğünü çaktı.

Mezuniyet töreninde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Spor Şenliklerinde Yüksekokula üçüncülük getiren basketbol takımına Garnizon Komutanı Bilal Saltalı tarafından ödülü verilirken Yüksekokulun Geleneksel Pilav Şenliği ve Mezuniyet Töreni etkinliklerinde düzenlenen masa tenisi, şarkı yarışması, halat yarışması, çuval yarışması, top yarışması ve yavaş bisiklet yarışmasında derece elde edenlere ödülleri tören protokolü tarafından takdim edildi.

Mezuniyet töreni, mezunların geçit resmiyle sürdü. Mezunlar, ellerinde bayrak ve flamalarla izleyenleri selamladılar. Ardından Yüksekokul öğretim elemanları tarafından mezunlara diplomaları verildi. Tören, mezunların müzik eşliğinde hep birlikte kep atmasıyla sona erdi.