SAĞLIK YÜKSEKOKULUNDA DERECEYE GİREN MEZUNLARDAN KMÜ’YE ÖVGÜ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Yüksekokulu’nun mezuniyet töreninde dereceye giren mezunlar, KMÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimine röportaj verdi.

Okul birincisi Nur Teke, ikinci Funda Gök ve üçüncü Halil Mert üniversiteleri, eğitim süreçleri ve gelecek planları ile ilgili görüşlerini aktardılar.

Nur Teke:  “Üniversitemiz her geçen gün gelişen ve büyüyen bir üniversite”

Kastamonu Üniversitesinden geçiş yapmasından dolayı iki yıldır Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde öğrenim gördüğünü söyleyen Sağlık Yüksekokulu birincisi Nur Teke, “Üniversitemize ilk geldiğimde daha az fakülte ve bölüm vardı. Ama bugün fakültelerimiz ve bölümlerimizin sayısı arttı. Gelecekte KMÜ’yü daha güzel noktalarda görüyorum. Üniversitemiz her geçen gün gelişen ve büyüyen bir üniversite.” diye konuştu.

Nur Teke, üniversitenin beklentilerine cevap verdiğini ve mezun olurken çok önemli şeyler elde ederek gittiğini belirtti. Kaliteli bir eğitim aldığını ifade eden Teke, “Yüksekokulumda aldığım eğitim meslek hayatıma ışık tutacak.” dedi.

Öğrenci arkadaşlarına tavsiyelerde de bulunan Nur Teke, “Hedeflerinizden vazgeçmeyin, başarı yolunda ilerleyin.“ dedi. Gelecekle ilgili planlarını paylaşan Teke, hem mesleğini en iyi şekilde yapmak hem de akademik alanda çalışmak istediğini söyledi.

Funda Gök: “Aldığım eğitim bana altın bilezik kazandırdı”

Sağlık Yüksekokulu ikincisi Funda Gök, KMÜ’de geçirdiği dört yılda çok fazla ilerlemenin oluğunu dile getirerek, önümüzdeki yıllarda üniversitenin daha da gelişmiş olacağını belirtti. Okulundan memnun ayrıldığını söyleyen Gök, ufak tefek eksikliklere rağmen üniversitesinin kendisine çok şeyler kattığını sözlerine ekledi.

Aldığı eğitimle ilgili de düşüncelerini aktaran Funda Gök, “Aldığım eğitim bana altın bilezik kazandırdı.” dedi. Hemşirelik alanında başarılı olmak için her öğrencinin bireysel olarak çalışması ve gayret göstermesi gerektiğini söyleyen Gök, sözlerine şöyle devam etti: “Kimse kimseden başarı konusunda bir şey beklememeli. Her öğrenci azmederek çalışmalı.”

Halil Mert: “Eğitim olarak KMÜ’de donanıma kavuştum”

Sağlık Yüksekokulu üçüncüsü Halil Mert, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin fakülte ve bölümler açısından hızla büyüdüğünü söyleyerek, ancak sosyal aktivitelere biraz daha önem verilmesinin gerektiğini belirtti.

Halil Mert, kendisini KMÜ’de tanıdığını söyleyerek, “Ne kazandıysam üniversitemde kazandım. Kısacası kendimi KMÜ’de tanıdım, eğitim olarak KMÜ’de donanıma kavuştum.” dedi.

Dersin derste öğrenilmesi gerektiğinin altını çizen Mert şöyle konuştu: “Hemşirelik bölümünde okuyanlar için derslerin düzenli takip edilmesi ve stajlardan taviz verilmemesi esastır.” Halil Mert, KMÜ’de akademik kariyer yapmayı çok istediğini dile getirerek,  “Üniversitemden ayrılmak istemiyorum. Öğrencilikten sonra akademisyen olarak da KMÜ’de yer almak isterim.” diye konuştu.