KMÜ’DEN MEZUNLARINA BÜYÜK HİZMET

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), mezunlarına diplomalarını kargo ile gönderme uygulaması başlattı.

Üniversite, “Bak Bu Harika, Diplomam Kapıda” sloganıyla 2012–2013 eğitim–öğretim yılından itibaren yürürlüğe koyduğu yeni uygulamasıyla mezunlarını külfetten kurtarıyor. Özellikle Karaman dışından üniversiteye gelen öğrenciler illerinden ayrılmadan bilgisayar başından diplomalarını alabiliyor.

Yeni uygulamayla kargo ile diplomalarını almak isteyen mezunlar http://mezun.kmu.edu.tr   adresinden tüm işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Mezunlar sisteme öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapıp iletişim bilgileri kısmındaki adres ve telefon bilgilerini eksiksiz doldurduktan sonra imzaladıkları  "Diploma Talep Formu"  ve kimlik fotokopisini Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı adresine postayla gönderiyorlar.

Belgelerini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına posta ile ulaştıran mezunların talebi anında işleme alınıyor. Başkanlık tarafından online ilişik kesme işleminin yapılmasından sonra mezunların diplomaları en kısa sürede kargo ile adreslerine teslim ediliyor.

Üniversitenin bu yeni uygulaması ile ilgili açıklama yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, benzeri az görülen bu uygulama sayesinde mezunlarının bürokratik aşamaları yaşamadan en hızlı ve en kolay şekilde diplomalarını alabileceklerini söyledi. Gökmen şöyle konuştu: “Üniversite yönetimi olarak öğrenci odaklı bir üniversite inşa etme gayretiyle çalışıyoruz. Kargo ile diploma uygulamamız da bu anlayışımızın bir sonucudur. Öğrencilerimize hizmet etmek ve onlara kolaylık sunmak bizleri sevindiriyor.”