İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin mezuniyet töreni yapıldı.

Üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Salonu’nda 14 Haziran 2013 Cuma günü saat 16.00’da gerçekleştirilen törene KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karataş ve Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çevik, üniversitenin akademik ve idari personeli, mezunlar ve aileleri katıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olan 1114 öğrencinin muhteşem yürüyüşü ile başlayan tören büyük bir şölene dönüştü. Salonu tamamen dolduran mezun yakınlarının büyük alkışları arasında çiçeği burnunda mezunlar protokolü selamladı.

Mezunların tören alanında yerlerini almasının ardından fakülte birincisi Emrah Aydın konuşma yaptı. Mutluluk ve gururu bir arada yaşadığını ifade eden Aydın, başta ailesi olmak üzere kendisine emek veren öğretim elemanlarına ve 4 yıl boyunca beraber olduğu arkadaşlarına teşekkür etti. Emrah Aydın, “Bugün hep beraber hayatımızda yeni bir sayfa açıyoruz.“ dedi.

Prof. Dr. Osman Çevik: “Öğretim elemanlarımız öğrencilerimizi inci gibi işlediler”

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Çevik yaptığı konuşmada, eğitim hayatları boyunca öğrencilerinin nitelikli, kendisine ve topluma saygılı, uygar bireyler olarak yetişmelerine önem verdiklerini belirtti. Çevik, velilere seslenerek evlatlarını faydalı bireyler olarak üniversiteden uğurladıklarını söyledi. Dekan Çevik, öğretim elemanlarının öğrencileri inci gibi işlediğini dile getirerek, “Akademisyenlerimiz öğrencilerimize teorik bilginin yanı sıra sorumluluk ve dayanışma duygusunu da aşılamışlardır.“ diye konuştu.

Yeni mezunlara başarı, mutluluk ve sağlık dolu bir hayat dileyen Prof. Dr. Osman Çevik, sahip oldukları diplomanın, sorumluluğu da beraberinde getirdiğini vurguladı. Çevik konuşmasına şu ifadelerle son verdi: “Kendinizi sürekli yenilemek, çalışkan ve örnek birer insan olmak başlıca sorumluluklarınızdır. Unutmayın dürüst ve çalışkan her insan bir değerdir, dünyada hiçbir değer zayi edilemez.”

Rektör Gökmen: “Mezunlarımız aydınlık Türkiye’nin inşasında rol alacaktır”

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen konuşmasında, mezunlara hayatlarında yeni bir döneme adım attıklarını söyledi. Gökmen, iki şeye çok önem verdiğini kaydederek bunları şu şekilde sıraladı: “Birincisi çok çalışmak, ikincisi de çalışmaya sevgi ve ahlak katmaktır.“ Rektör Gökmen,  gençlere yaptıkları işin en iyisi yaptıkları takdirde Allah’ın onların yolunu açacağını belirtti.

Prof. Dr. Gökmen konuşmasında her türlü fedakârlığı gösteren ailelerin en fazla teşekkürü hak ettiğini vurguladı. Fakültenin öğretim elemanlarına da teşekkürlerini sunan Gökmen,  “Akademisyenlerimiz öğrencilerimize sadece meslek bilgisi değil,  aynı zamanda yeni hayatlarına daha donanımlı atılmalarını sağlayacak değerler vermişlerdir.” diye konuştu.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, aydınlık Türkiye’nin inşasında rol alacak mezunlarına diplomalarının hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Dereceye girenler

Mezuniyet kütüğüne plakasını çakan okul birincisi Emrah Aydın’a diplomasını Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, ikinci Emine Biçer’e Fakülte Dekanı Prof. Dr. Osman Çevik, üçünlüğü paylaşan Fatma Eryiğit, Emrah Yural ve Öznur Altın’a Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çokdinç ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Karataş ve Prof. Dr. Ahmet Yıldırım diplomalarını takdim etti.

Törende fakültenin öğretim elemanları tarafından mezunlara diplomaları verildi. Mezunların kep atmasıyla sona eren törenin ardından Grup Albeyaz’ın müzik dinletisiyle mezunlar dört yıllık zorlu maratonlarının stresini attılar.