AKDENİZ OYUNLARINDA KMÜ’LÜ SPORCULARIN BÜYÜK BAŞARISI

KMÜ’lü milli sporcular 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Mersin’de gerçekleştirilen 17. Akdeniz Oyunlarında büyük başarılara imza attılar.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan beş sporcunun Akdeniz Oyunlarında kazandıkları madalyalar, KMÜ ailesini gururlandırdı. Güreşte üç altın ve bir gümüş, tekvandoda bir altın madalya elde eden Üniversitenin milli sporcuları Akdeniz Oyunlarında kendilerinden söz ettirdiler.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri Taha Akgül, Serdar Böke, Soner Demirtaş, Sümeyye Sezer ve Nur Tatar hem üniversitelerini hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler.

KMÜ’lü Sporculardan Madalya Yağmuru

Ata sporu güreşte Taha Akgül (120 kg), Serdar Böke (84 kg) ve Soner Demirtaş (74 kg) altın madalya kazanarak birincilik kürsüsüne çıktılar. Bayanlarda ise Sümeyye Sezer (48 kg) gümüş madalya elde etti. Tekvandoda da ay-yıldızlı sporcu Nur Tatar (67 kg)  şampiyon olarak bayrağımızı gururla göndere çektirdi.

17. Akdeniz Oyunlarında İtalya’nın ardından ikinci olan Türkiye’nin elde ettiği 47 altın ve 43 gümüş madalyada KMÜ’lü sporcuların katkıları da gözden kaçmadı.

Rektör Gökmen’den Teşekkür Mesajı

17. Akdeniz Oyunlarında madalya kazanan sporculara KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen teşekkür mesajı yayımladı. Gökmen mesajında şunları söyledi:

“Üniversitemizin kurulduğu 2007 yılından bu yana çalışmalarımızın odağında insan bulunmaktadır. Mekânları ve kurumları güzelleştiren, değerli kılan orada yaşayan ve işini iyi yapan güzel insanlardır. Sürekli vurguladığımız gibi yaptıkları işe sevgi ve ahlak katan herkesin başarıyı elde etmesi kaçınılmazdır. Bu düşünceden hareketle belirledikleri hedefe ulaşmak için büyük bir azimle çalışan sporcularımız emeklerinin karşılığını alarak bizleri gururlandırmıştır. KMÜ ailesinin mensubu milli sporcularımıza teşekkürlerimi sunuyor ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.”