MİNİKLER TÜRKİYE TAEKWONDO ŞAMPİYONASI RESMİ AÇILIŞI YAPILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ)  evsahipliğinde düzenlenen Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonasının resmi açılışı gerçekleştirildi.

Üniversitenin Yunus Emre Yerleşkesi içerisinde yer alan Kapalı Spor Salonu'nda müsabakaları 02 Eylül Pazartesi günü başlayan şampiyonanın açılış seremonisine, Karaman Valisi Murat Koca,  Karaman Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu, davetliler ile sporcular ve aileleri katıldı. Sporcuların mehter marşı ile salona girmesinin ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, taekwondo sporunun temelinde saygı ve sevginin yattığına dikkat çekerek, “Bugünün küçüğü, yarının büyüğüdür. Sizler de 2012’de Londra’da İstiklal Marşı’nı okutan, Türk bayrağını göndere çektiren ağabeyleriniz gibi çalışmayı bırakmayıp aynı başarıyı yakalayacaksınız.” ifadelerine yer verdi. Şahin daha sonra salondaki sporculara “Hepimiz birimiz için, birimiz hepimiz için, her şey Türkiye için” şeklinde sloganlar attırarak onları motive etti.

Karaman Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ise konuşmasında, bu büyük organizasyona spor salonunu ve tesislerini açan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine teşekkür etti. Elvan, gençlere taekwondo sporunu sürekli hale getirmeleri tavsiyesinde bulunarak, “Taekwondo kişiye saygı, sevgi ve ahlakı öğreten bir spordur. Eğitiminizi, bu sporla birlikte sürdürmeniz en büyük temennimdir.” şeklinde konuştu.

Karaman Valisi Murat Koca da yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen organizasyon ile Karaman’da üç bine yakın misafir ağırladıklarını belirterek, “Karaman’da taekwondo branşında ilk kez bu büyüklükte bir organizasyon yapılmaktadır. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duymaktayız. Organizasyona katılan sporculara, antrenörlere, idarecilere ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, şampiyonaya destek veren kişi ve kuruluşlara birer teşekkür plaketi verdi. Seremoninin sonunda, yapılan müsabakalar neticesinde dereceye giren sporculara madalyaları ve hediyeleri verildi. 2 Eylül Pazartesi günü başlayan şampiyona 5 Eylül Perşembe günü sona erecek.