KMÜ’DE “REFLEKSOLOJİ MASAJI KURSU”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) “Refleksoloji Masajı” eğitimleri verilecek. 28 Eylül Cumartesi ve 29 Eylül Pazar günleri düzenlenecek olan “Refleksoloji Masajı Kursu” sonunda katılımcılara Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KMÜSEM) tarafından "Katılım Belgesi" verilecek.

KMÜ Eski Spor Salonu’nda düzenlenecek olan Refleksoloj masajı eğitimleri ile ayak tabanında bulunan sinirlere yapılan masaj sonucunda kişilerin nasıl rahatlatılabileceği ve belirli sinir uçlarını uyararak vücudun değişik organlarındaki hastalıkların tedavisi hakkında nasıl öngörü oluşabileceği anlatılacak.

Ayak tabanında bulunan 7.000 sinir ucuna uygulanan bir masaj tekniği olan Refleksoloji ile aynı zamanda kişinin rahatlaması ve vücudun diğer organlarında meydana gelen sağlık sorunları da tedavi ediliyor. Bu kurs ile vücuttaki tüm sinir bağlantılarının ayak tabanında bulunmasından yararlanılıp uygulamalı olarak masaj sanatı gösterilecek. Kursa katılanlara ayrıca rahatlatıcı aromatik koku ve müzik eşliğinde refleksoloji masajının incelikleri de öğretilecek.