KMÜ’LÜ SPORCULARDAN 2 BRONZ MADALYA

Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’na yine KMÜ’lü sporcular damgasını vurdu. Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 16-22 Eylül tarihlerinde düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’na katılan KMÜ’lü sporcular Taha Akgül ve Sezer Akgül bronz madalya kazandı.

TAHA AKGÜL’DEN BİR BRONZ DAHA

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencisi Taha Akgül, Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nın ikinci gününde rakibini 3-0 yenerek Türkiye'ye bronz madalya kazandırdı.

KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu  öğrencisi milli güreşçimiz Taha Akgül, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen şampiyonada 120 kiloda ilk turda Yunan rakibi Chiristos Nyfadopoylos'u 8-0 sayı tuşuyla yenerek, ikinci tura yükseldi. Ukraynalı Alen Zasieiev ile ikinci turda karşı karşıya gelen Akgül, rakibine 9-0 sayı tuşuyla yenildi. Zasieiev'in finale kalması nedeniyle repesaj karşılaşmaları yapmaya hak kazanan Akgül, bu karşılaşmalarda Palau Cumhuriyeti'nden Tamangi ve Azeri Magamedov'u geçerek bronz madalya şansını sürdürdü.

Bronz madalya için ABD'li Tervel Ivaylov Dlagnev ile karşılaşan Avrupa şampiyonu Taha Akgül, rakibini 3-0 yenerek, dünya üçüncüsü oldu.

BİR BRONZ DA SEZER AKGÜL’DEN

KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu  öğrencisi milli güreşçimiz Sezer Akgül de Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda 55 kiloda bronz madalya kazandı.

Sezer Akgül, ilk turda Özbek rakibi Nodirjon Safarov'u teknik üstünlükle geçerken, ikinci turda Moldovyalı Clim Crec'i tuş etti ve çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Moğol Erdenebat'ı teknik üstünlükle yenen Akgül, yarı finalde Hintli Amit Kumar ile karşı karşıya geldi. Milli takım kadrosunda dünya kupası madalyası bulunan tek güreşçi olan Akgül, Hintli rakibine sayı tuşuyla kaybetti.

Sezer Akgül, ABD'li Escobedo'yu 2-1 yenerek bronz madalyaya uzandı.

DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI’NA KMÜ’DEN 4 SPORCU

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen şampiyonaya Erkek Serbest Milli Takımı temsilen 7 sporcu katılırken, sporculardan 4’ü KMÜ’nün öğrencisiydi. Milli sporcularımızdan Serdar Böke 84 kiloda çeyrek finalde, Soner Demirtaş ise 74 kiloda ikinci turda elenen isimler oldu.