ERASMUS KURUM KOORDİNATÖRLÜĞÜ ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Erasmus Kurum Koordinatörlüğü, öğrenciler için ‘Erasmus Öğrenci Hareketliliği’ bilgilendirme toplantısı düzenledi.

KMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Karamanoğlu Mehmetbey Salolu’nda gerçekleştirilen toplantıya Erasmus Kurum Koordinatör Yardımcıları Arş. Gör. M. Sami İşlek ve Okutman Hasan Kızılkaya ile Erasmus personeli Harun Özmerdivanlı katıldı. Öğrencilere ‘Erasmus Değişim Programı’ hakkında bilgilendirme sunumları yapılan toplantıda,  Arş. Gör. M. Sami İşlek öğrencilerin Erasmus Programından nasıl faydalanacakları konusunda bilgiler vererek, programın öğrenciler için faydalarından bahsetti.

‘Öğrenci Öğrenim Hareketliliği’ ve ‘Staj Hareketliliği’ konularının da işlendiği bilgilendirme toplantısında konuşan İşlek, kendisinin de öğrenciyken ‘Erasmus Değişim Programı’ndan yararlandığını ifade ederek, öğrencilere bu konudaki tecrübelerini aktardı. Karşılıklı soru cevapların ardından sona eren toplantının oldukça verimli geçtiği gözlemlenirken, ‘Erasmus Programı’ hakkında bilgi ve fikir sahibi olan öğrenciler bu değişimin içinde yer almak istediklerini belirttiler.