KMÜ’DE “REFLEKSOLOJİ KURSU”NA BÜYÜK İLGİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hafta sonu düzenlenen ‘Refleksoloji Kursu’ büyük ilgi gördü.

Refleksoloji Uzmanı Sultan Kurtuluş tarafından verilen eğitimlerde, ayak tabanındaki sinir ağlarının anatomik özellikleri anlatıldı. Farklı refleks bölgelerine uygulanan masajın, beden enerjisini artırdığını vurgulayan Kurtuluş, “Refleksoloji, genel vücut ağrılarının azaltılmasında, çalışma gücünün artırılmasında, kist sorunlarında yararlıdır. Ayrıca hazımsızlık, stres, uykusuzluk, sırt ağrısı, romatizma, sinüzit, astım, siyatik ve baş dönmesi gibi çok sayıda hastalık tedavisinde de rahatlatıcı bir yöntem olarak kullanılır.” şeklinde bilgi verdi.

“Farklı Meslek Gruplarından Yoğun İlgi”

Aromatik bitkisel yağlarla bedendeki hastalıkların nasıl teşhis edilebileceği ve bu uygulamaların tedaviye ne şekilde katkı sağlayacağının anlatıldığı uygulama, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Şehir dışından gelenlerin de olduğu etkinliğe öğrencilerin yanı sıra öğretmen, ev hanımı, fizyoterapist, akademisyen, hemşire gibi farklı meslek alanlarından kursiyerler ilgi gösterirken, ‘Katılım Belgesi’ alanlar, ücret karşılığında masaj uygulamaları yapabilecek.