KMÜ’DEN 213 ÜNİTE KAN BAĞIŞI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) öğrenci topluluklarının düzenledikleri etkinlikle Kızılay’a üç gün içerisinde 213 ünite kan bağışı yapıldı.

KMÜ Yunus Emre ve Hoşgörü Öğrenci Topluluğu ve Ata Öğrenci Topluluğu ile Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş oldukları kan bağışı kampanyası dün sona erdi. 01-02-03 Ekim 2013 tarihleri boyunca İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasında düzenlenen kan bağışları sonucunda 213 ünite kan bağışı yapıldı.

‘Kan acil değil; sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılımdan memnun olduklarını dile getiren Ata Topluluğu Başkanı Mesut Kutlutürk ile Yunus Emre ve Hoşgörü Topluluğu Başkanı Murat Baysal kan bağışına katılan herkese teşekkür ettiler. Topluluk başkanları yapmış oldukları açıklamada, “Kan bağışı, kan bekleyen pek çok insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. İnsanlar için hayati önem taşıyan kan bağışı bir alışkanlık haline getirilmelidir.” mesajını verdiler.