TEMİZEL ÜNLÜ TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’NDEN KMÜ’YE ZİYARET

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin (KMÜ) Karaman’daki ortaöğretim kurumlarına yönelik tanıtım programı kapsamında Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 11 ve 12. sınıf öğrencileri üniversiteyi ziyaret etti.

Müdür Yardımcısı Osman Küçüktülü, rehber öğretmen Hasan Özkutlu, bilişim teknolojileri öğretmeni İbrahim Duran, fizik öğretmeni Hasan Hüseyin Bekar, edebiyat öğretmeni Mustafa Yüce, tarih öğretmeni Hakan Topal, din kültürü öğretmenleri Şengül Sayman ve Sefer Ceyhan eşliğinde üniversiteye gelen Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, KMÜ Piri Reis Konferans Salonu’nda üniversite öğretim elemanlarıyla bir araya geldi.

Program KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım’ın konuşması ile başladı. “Üniversitemize komşu olduğu için Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin gelişiminin en yakın takipçisi olan lise öğrencilerini yükseköğretimde de yanımızda görmekten memnuniyet duyarız.” diyen Prof. Dr. Yıldırım, dekanı olduğu Mühendislik Fakültesi hakkında da bilgi verdi. Yıldırım “Öğrencilerin birçoğunun ailesinden uzakta eğitim görmek istediğini biliyorum. Ancak büyükşehir üniversitelerinin barınma, ulaşım gibi birçok sıkıntısının bulunduğunu göz ardı etmeyin. Ben tüm üniversite ve yüksek lisansım boyunca ailemin yanında okudum ve bundan hiçbir pişmanlık duymadım.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasının ardından KMÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Uzm. Aliye Kıray slaytlar eşliğinde KMÜ’nün tanıtımını yaparken KMÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanı Mevlüt Balta öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik bölümü Araş. Gör. Birol Ay ve Bilgisayar Mühendisliği Araş. Gör. Mahmut Durgun Mühendislik Fakültesinin bölümleri ve iş imkânları hakkında sunum yaptılar. Araş. Gör. Birol Ay, yeni kurulan üniversitelerin teknik malzeme ve laboratuvar imkanları açısından daha donanımlı olduklarını belirterek “Karaman bir sanayi bölgesi olduğu için Mühendislik Fakültesi mezunlarının sahaya daha yatkın olduklarını ve iş imkanlarına yakınlığın bir avantaj olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

Öğrencileri bilgilendirmek amacıyla Sağlık Yüksekokulu Araş. Gör. Mehtap Çöplü ve Kamil Özdağ Fen Fakültesi Matematik bölümü Araş. Gör. Nimet Can bölümlerini tanıttı.

Üniversitenin Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Öğr. Gör. Ayşe Eldem ve Öğr. Gör. Mustafa Navruz, Makine Bölümü Öğr. Gör. Mesut Kilit ve Otomotiv Bölümü Öğr. Gör. Hanifi Küçüksarıyıldız bölümleri hakkında bilgi verdiler.

Üniversite gezisi ile tanıtım programı sona erdi.