NECDET SUBAŞI ve NAMIK AÇIKGÖZ KMÜ’YE GELİYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Yrd. Doç. Dr. Necdet Subaşı ile ‘Zamanın Ruhu’ söyleşisi ve Prof. Dr. Namık Açıkgöz tarafından ‘Minyatürlerdeki Leyla ile Mecnun’ konulu konferans düzenlenecek.

İLK ETKİNLİK ZAMANIN RUHU

KMÜ Edebiyat Fakültesinin düzenleyeceği etkinlikte Yrd. Doç. Dr. Necdet Subaşı ile Zamanın Ruhu başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek. KMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Karamanoğlu Mehmetbey Konferans Salonunda düzenlenecek olan söyleşi 25 Kasım Pazartesi günü saat 14:00’te başlayacak.

NECDET SUBAŞI KİMDİR?

1961 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinde doğdu. 1968 yılında Atatürk üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Balıkesir ve Konya’da kısa bir süre öğretmenlik yaptı. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Türk Aydınının Din Anlayışı başlıklı doktora tezini savundu. Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü (1991-2002) ve Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2010’da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümüne geçti. 2011’de Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına atandı.

MİNYATÜRLERDEKİ LEYLA İLE MECNUN 9 ARALIK’TA

KMÜ Edebiyat Fakültesinin düzenleyeceği ikinci etkinlik ise Prof. Dr. Namık Açıkgöz’ün ‘Minyatürlerdeki Leyla ile Mecnun’ konulu konferansı olacak. KMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Karamanoğlu Mehmetbey Konferans Salonunda düzenlenecek olan konferans 9 Aralık Pazartesi günü saat 14:00’te başlayacak.

NAMIK AÇIKGÖZ KİMDİR?

1956 yılında Manisa'da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Turgutlu'da tamamladı. 1976’da Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Eski Türk Edebiyatı Kürsüsü'nü kazandı ve buradan 1980 yılında mezun oldu. 1980’de aynı kürsüde başladığı yüksek lisansını 1982 yılında bitirdi. Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde başladığı doktora öğrenimini 1986’da tamamladı. 1981 yılında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivinde memuriyet hayatına başladı. 1982’de Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Osmanlıca okutmanlığına atandı ve 1987 yılında Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde yardımcı doçentlik kadrosunda akademik hayatına devam etti. 1992’de ise doçent unvanını aldı. 1994 yılında Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne atandı. 1998’de profesör unvanını aldı. Muğla Üniversitesinde, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanlığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü ve Rektör Yardımcılığı gibi görevler üstlendi.