KMÜ EVRAK AKIŞINI SANAL ORTAMA TAŞIYOR

KMÜ Elektronik Belge Sistemine Geçiyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) resmi yazışmaları tamamen elektronik ortama taşıyor. Üniversitede hayata geçirilen Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) sayesinde artık resmi evraklar imza ve parafa sanal olarak sunulacak.

Yılbaşından itibaren uygulamaya konulacak sistemle tüm evraklar elektronik ortamda ilgili birimlere gönderilecek. Elektronik imza sanal ortamda atılacak, bununla birlikte ıslak imza seçeneği de olacak. Evraklar üzerindeki tüm düzeltmeler gerçekleştirilerek evrakın sanal yolculuğu tamamlandıktan sonra çıktı alınıp evrak ilgili yere gönderilecek.

Ülkemizdeki diğer kurumların da altyapılarını tamamlamasıyla ilerleyen zamanlarda çıktı alma dönemi tamamen sona erecek. Program kâğıt israfını azaltırken zamandan da tasarruf sağlayacak.

Kısa adı EBYS olan sistem hakkında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin akademik ve idari personeline 18-22 Kasım 2013 tarihleri arasında bir hafta süreyle eğitim verilerek program anlatıldı.

KMÜ Yenilikçi Projelerine Devam Ediyor

EBYS hakkında açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, KMÜ’nün yeni fikirlere açık bir üniversite olduğunun altını çizerek “Bilişim çağının getirdiği teknik imkanları kullanarak kamuya daha iyi hizmet sunma düşüncesiyle elektronik belge sistemine geçiyoruz. Programın hem personelimize hem bize kolaylık sağlayacağını, zamanı etkin kullanarak verimliliği artıracağını düşünüyorum.” dedi.