KMÜ’DE ŞİİR DİNLETİSİ DÜZENLENDİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu öğrencileri şiir dinletisi düzenledi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

KMÜ Paşa Öğrenci Topluluğu tarafından tertip edilen şiir dinletisinde  Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu öğrencileri birbirinden güzel şiirler seslendirdi. Slayt gösterileri eşliğinde okunan şiirler dinleyenlerin beğenisini kazandı. Necip Fazıl Kısakürek’in yazdığı Sakarya Türküsü’nü seslendiren öğrenci salondan büyük alkış alırken, şehitlerimiz için okunan şiir dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

“Değerlerimize sahip çıkarsak ne kavga olur ne çatışma”

Şiir dinletisinin ardından konuşan KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, farkında olmadığımız çok güzel değerlere sahip olduğumuzun altını çizerek, “Bu değerlerimizi ortaya çıkarsak aramızda ne kavga olur ne de çatışma. Bu güzelliklerin farkında olmamızı sağlayan ve bu anlamlı şiir dinletisini düzenleyen Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulundaki hocalarımıza ve öğrenci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin, dinleyenleri Türk Bayrağı ile selamlamasının ardından etkinlik son buldu.