KİTAP FUARI TÜM ÇOŞKUSUYLA DEVAM EDİYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) düzenlenen 3. Kitap Fuarı tüm coşkusuyla devam ediyor.

Spor Oyunları Ödül Töreni

742. Karaman Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Kitap Fuarının dördüncü gününde ilk olarak Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Bahar Dönemi Öğrencilerarası Spor Oyunları’nın ödül töreni gerçekleştirildi.

KMÜ öğrencileri arasında düzenlenen Spor Oyunları; halı saha, basketbol, voleybol, hentbol, satranç, kort tenisi, bilek güreşi, atletizm ve masa tenisi olmak üzere dokuz farklı branşta yapıldı. Takım bazında 46 takım ve ferdi spor dalında ise 45 kişinin katıldığı müsabakalar sonucunda dereceye girenlere ve müsabakalarda görev alan hakemlere ödülleri ve hediyeleri takdim edildi.

Sosyete Sevgilim Yeniden Sahne Aldı

Dördüncü günün diğer bir etkinliğinde ise Sinema ve Tiyatro Öğrenci Topluluğu tarafından hazırlanan ve yönetmenliğini Topluluk Başkanı Safiye Demir’in yaptığı ‘Sosyete Sevgilim’ konulu oyun sahnelendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan oyunda Anadolu kökenli bir aile erkeği ile Avrupaî modern bir kadının aynı ev içerisinde yaşamış oldukları kültür çatışması ele alındı. Oyunda aynı zamanda toplumumuzu oluşturan farklı yörelerdeki insanlar arasında kültürel ayrım yapılmaması gerektiği, çünkü herkesin hiç de birbirinden farklı olmadığı ve milletçe aynı bayrak altında tek vücut olduğumuz vurgulanarak birlik beraberlik mesajı verildi.