REKTÖR AKGÜL, YUNUS EMRE’Yİ ANMA YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 742. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen açılış yürüyüşüne katıldı.

Aktekke Meydanı’nda başlayan yürüyüşe Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser ve İsmail Atakan Ünver, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Osman Tezcan, Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Mehter takımı öncülüğünde başlayan yürüyüş Cumhuriyet Parkı’nda son buldu. Cumhuriyet Parkı’ndaki tören ise saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Meral, Belediye Başkanı Kalaycı ve Rektör Akgül’ün Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ile devam etti.

Törenin ardından protokol üyeleri Tarihi Taş Binada düzenlenen Kat’ı Sanatı resim sergisinin açılışını yaptı. Protokol üyelerinin Yunus Emre türbesini ziyaretlerinin ardından etkinlik sona erdi.