29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KARAMAN’DA COŞKUYLA KUTLANDI

Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yıl dönümü Karaman’da coşkuyla kutlandı. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen kutlama programına Karaman Valisi Mehmet Alparslan Işık, Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

28 Ekim Perşembe günü Cumhuriyet Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan kutlamalar, saatlerin Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü olan 19.23’ü göstermesiyle birlikte Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda başlayan ve aynı noktada sona eren Cumhuriyet Bayramı Yürüyüşü ile devam etti.

Cumhuriyet Yürüyüşünde Coşkulu Anlar Yaşandı

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, il protokolü ve vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ile yoğun ilgi gösterdiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşünde coşkulu anlar yaşandı.

KMÜ Mehter Takımı Birbirinden Güzel Marşları Seslendirdi

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ikinci günü, 29 Ekim 2021 Cuma günü saat 09.30’da Karaman Valiliği'nde düzenlenen tebrikat töreni ile başladı. Kutlama programı daha sonra Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti. Etkinliklerde KMÜ Mehter Takımının seslendirdiği birbirinden güzel marşlar kutlama programına katılanlar tarafından ilgiyle takip edildi.

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen kutlama programı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına dair şiirlerin okunması ile birlikte, hafta nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere il protokolü tarafından ödüllerinin verilmesi ve geçit töreniyle sona erdi.

Cumhuriyetin ilan edilmesinin 98. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen kutlamalar, saat 16.00’da Karaman Polisevindeki kabul töreni ile devam etti. Akşam saatlerinde ise Zeytin Dalı Bulvarı Valilik Kavşağından başlayan ve şehrin farklı noktalarında belirlenen güzergâhlarda devam eden araç korteji ile sona erdi.