CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KMÜ’DE

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dört yıl aranın ardından bir kez daha ağırlamanın onurunu yaşadı.

Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı’nın yanı sıra 70 farklı projenin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman’a gelerek KMÜ 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen Karaman İl Danışma Toplantısı’na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak Konya’dan hareket eden hızlı tren ile Karaman’a gelerek Konya-Karaman Hızlı Tren Hattı’nın açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini taşıyan trenin Karaman’a ulaşması ile birlikte burada Karaman il protokolü tarafından karşılandı. KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak’ın da yer aldığı karşılama töreninin ardından Aktekke Meydanı’nda toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, içerisinde KMÜ Tıp Fakültesi ve Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinin de yer aldığı 70 farklı projenin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine gelerek 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen Karaman İl Danışma Toplantısı’na katıldı. Toplantı sonrasında KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitenin gelişimi ve gelecek döneme ilişkin projeleri hakkında Rektör Namık Ak’tan bilgi aldı. Rektör Namık Ak görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Hattat Muhammed Naddah’ın yaptığı ‘Ya Hazreti Sultan Yunus Emre’ yazılı eseri takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, programın ardından KMÜ’de kendisi için düzenlenen uğurlama töreni ile Karaman’dan ayrıldı.