HİNDİSTANLI BİLİM İNSANI DAS, KMÜ'YE KONUK OLDU

Hindistanlı Bilim İnsanı Dr. Angsuman Das, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Namık Ak'ı makamında ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Hindistanlı Bilim İnsanı Dr. Angsuman Das'a Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cihat Abdioğlu eşlik etti.

"KMÜ'nün çalışma ortamları ve sosyal imkanları çok güzel"

TÜBİTAK 2221 Konuk Bilim İnsanı Destekleme Programı Kapsamında KMÜ’ye gelen Dr. Angsuman Das, "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nin çalışma ortamları ile sosyal imkanları oldukça güzel. Bizim üniversitedeki lisansüstü öğrencilerimizi çalışma yapmak için üniversitenize yönlendireceğiz. Bana da sunduğunuz çalışma ortamından dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum." dedi.

Hindistanlı Bilim İnsanı Dr. Angsuman Das'a eşlik eden Doç. Dr. Cihat Abdioğlu ise çalışmalar hakkında Rektör Namık Ak'a bilgi vererek, TÜBİTAK desteği ile gerçekleştiren programın oldukça verimli geçtiğini ve yeni projeler üzerine de çalışmayı planladıklarını ifade etti.

Rektör Namık Ak da farklı üniversiteler ile birlikte yapılabilecek tüm bilimsel çalışmalara gereken her türlü desteği vereceklerini belirterek, bu tür projelerden KMÜ adresli yayınlar üretilmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.