KMÜ İLE MEVKA ARASINDA YENİ BİR İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörlüğü ile Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) arasında yeni bir iş birliği protokolü yapıldı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza töreninde KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ve MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı'nın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ertekin, Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (PTTO) Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Onurhan Gücüş ve MEVKA temsilcileri yer aldı.

'Karaman Sivil Havacılık Merkezi Ön Fizibilite Projesi' kapsamında imzalanan protokol ile havacılık sektörünün ekonomik gelişimine ve sosyo-kültürel değerlerinin sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak havacılık olanaklarının değerlendirilmesi, planlanması, geliştirilmesi ve uygulanması amaçlanıyor.

Proje ile Karaman il merkezi havacılık sektöründe model uçak, drone ve planör uçak üretim ve eğitim olanaklarından yararlanması amacıyla sivil havacılık merkezi sunulması, geçmişten günümüze sivil havacılık unsurlarının öne çıkarılması için müze yapılması, yeni üretim teknolojisi açısından sunduğu imkanları tek bir noktadan sivil havacılık merkezi kapsamı ile sektördeki firmalara sunulması hedefleniyor.

Rektör Namık Ak, üniversite olarak havacılık sektörüne yapacakları katkının çok değerli olduğunu vurgulayarak, imzalanan protokolün her iki tarafa hayırlı olmasını diledi.