REKTÖR AK, ESKİ SKS BAŞKANI MUHAMMET ALİ ORAK’A TEŞEKKÜR ETTİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevini vekâleten sürdüren Muhammet Ali Orak KMÜ’ye veda etti.

Göreve geldiği günden bu yana KMÜ’de önemli faaliyetlere imza atan Orak, Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kültür Müdürlüğünde çalışmalarını sürdürecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın KMÜ’de ağırlanması, İslam İş Birliği Teşkilatı İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi Genel Direktörü Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç’ın KMÜ’de düzenlediği konferans, Karamanoğlu II. İbrahim Bey Dönemine ait dirhemin bastırılması ve Yunus’un Gönlü Çalab’ın Tahtı programları gibi pek çok önemli projenin sorumluluklarını üstlenen Muhammet Ali Orak, rektörlük makamında düzenlenen veda programı ile KMÜ’den ayrıldı.

Üniversitede görev yapan yöneticilerin de katıldığı programda Rektör Namık Ak, Muhammet Ali Orak’ı tebrik ederek şunları söyledi: “Üniversitemizde görev yaptığı sürece pek çok faaliyetin sorumluluğunu üstlenerek KMÜ’nün sosyal ve kültürel gelişimine büyük oranda katkı sağlayan Muhammet Ali Orak artık görevini Konya Büyükşehir Belediyesinde sürdürecek. Kendisine kıymetli çalışmaları için teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.”

Hediye takdimlerinin ardından Muhammet Ali Orak, üniversite personeli ile vedalaşarak Karaman’dan ayrıldı.