KMÜ'DE YÖKAK DIŞ TETKİK SÜRECİ TAMAMLANDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından gerçekleştirilen dış tetkik süreci tamamlandı.

YÖKAK tarafından görevlendirilen ve izleme takımında yer alan Takım Başkanı Prof. Dr. H. Güçlü Yavuzcan ile Değerlendiriciler Prof. Dr. Orhan Engin, Prof. Dr. Tonay İnceboz ve Öğrenci Değerlendirici Yusuf Polat iki gün süren çalışmalarını tamamladı.

Değerlendirmelerin ilk gününde izleme takımı KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak'ı makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dursun Odabaş ve Prof. Dr. Murat Ertekin'in de yer aldığı ziyarette Rektör Namık Ak izleme takımı üyeleri ile bir süre üniversitedeki kalite çalışmaları üzerine sohbet etti.

Makam ziyaretinin ardından izleme takımı kurum Kalite Komisyonu Üyeleri ile bir araya geldi. Dört farklı alt komisyondan oluşan kalite kurulu üyeleri kendi alanları ile ilgili sunumlar yaparak üniversitede gerçekleştirilen kalite çalışmaları ile ilgili izleme takımına bilgiler aktardı.

Daha sonra Senato Toplantı Odasında Rektör Prof. Dr. Namık Ak'ın bilgilendirme sunumuyla devam eden değerlendirme sürecinin ilk günü ilgili birimlerin birebir görüşmeleri ile tamamlandı.

Değerlendirmelerin ikinci gününde ise akademik ve idari birimlerinde incelemelerde bulunan izleme takımı, yapılan değerlendirme toplantısının ardından Rektör Namık Ak ile yeniden bir araya gelerek üniversiteden ayrıldı.